Mamy to!!! Uczennice I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku oraz zawodniczki UKS Azymut Dębów Aleksandra Orzechowska, Wiktoria Kiełb, Patrycja Kiełb wraz z trenerką Agnieszką Leśnicką, absolwentką szkoły wywalczyły drużynowy brązowy medalSzkolnych Mistrzostw Świataw Biegu na Orientację.

Dziewczyny wyjechały na zawody 11.09 wraz z całą Reprezentacją Polski do Belgradu, gdzie przez tydzień uczestniczyły w imprezie sportowej organizowanej przez International School Sport Federation.

14.09 odbył się bieg średniodystansowy. Zawodnicy w tym dniu zmagali się z wymagającymi i bardzo ciekawymi trasami. Dzięki szczegółowo zrobionym mapom nasze zawodniczki mogły ścigać się na mistrzowskim poziomie. W klasyfikacji najwyżej uplasowała się Wiktoria Kiełb, która zdobyła 7 miejsce, tylko dwa miejsca za nią rywalizację zakończyła Aleksandra Orzechowska, natomiast Patrycja Kiełb wywalczyła 15 pozycję.

16.09 rozegrały się zawody na dystansie klasycznym. Dziewczyny tego dnia zmagały się nie tylko z upałem, ale także z bardzo dużymi przewyższeniami. Pozwoliło to sprawdzić ich wytrzymałość i pokazało dobre przygotowanie przez kadrę trenerską z Dębowa. Najlepiej z trasą poradziła sobie Ola zajmując 7 miejsce, Wiktoria zdobyła 9 miejsce, a Patrycja skończyła na pozycji 15. W międzyczasie w ramach integracji rozegrały się sztafety przyjaźni. Zawodnicy zostali podzieleni na trzyosobowe grupy, w których wspólnie zaplanowali swoje trasy. Dziewczyny miały szansę poznać się z zawodnikami z innych reprezentacji i wspólnie rywalizować. Najlepiej poszło Agnieszce, która startowała w kategorii trenerskiej. Wraz z trenerką ze Słowenii i Rosji zdobyły 3 miejsce.

W środę odbył się Dzień Narodów, na którym każdy kraj zaprezentował swój narodowy taniec oraz regionalne jedzenie. Nasza kadra zaprezentowała krakowiaka kończąca występ kaczuszkami, które porwały całą publiczność. Natomiast na stoisku znalazły się popularne polskie wyroby min. ogórki kiszone, kabanosy, a także paprykarz szczeciński.

Wyjazd dla dziewczyn był niesamowitą przygodą, którą zapamiętają na długo, ale także cennym doświadczeniem, które na pewno pomoże im w następnych startach

~podsumowała trenerka Agnieszka Leśnicka