Uczniowski Klub Sportowy Azymut Dębów powstał 22 stycznia 2003r. Decyzją Starosty Przeworskiego klub został wpisany  do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych pod nr 39 z dnia 6 lutego 2003r. Od tamtego czasu niezmiennie Prezesami klubu są Pani Maria Ziętek-Leśnicka wraz z mężem Stanisławem Leśnickim.

UKS Azymut Dębów bierze udział w zawodach w całej Polsce oraz Europie. Bartosz Kaszuba, Michał Kruk, Agnieszka Leśnicka to zawodnicy naszego klubu powołani do Kadry Narodowej którzy reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

Bartosz Kaszuba (Członek kadry narodowej w latach 2008-2009, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów Szwajcaria 2008)

Michał Kruk (Członek kadry narodowej w latach 2017-2019)

Agnieszka Leśnicka (Członek kadry narodowej w latach 2017-2019 i 2021-2022, 3 miejsce na Szkolnych Mistrzostwach Świata w Serbii 2021, Uczestniczka Szkolnych Mistrzostw Świata w Estonia 2019, Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Bułgarii 2018)

W 2021 roku Aleksandra Orzechowska, Wiktoria Kiełb, Patrycja Kiełb wraz z trenerką Agnieszką Leśnicką wywalczyły brązowy medal na Szkolnych Mistrzostwach Świata w Serbii

2003 rok pierwszy letni obóz w Białym Dunajcu.

2004 – Biały Dunajec i Władysławowo

2005 – Władysławowo oraz kilka dni na Mazurach

2006 – Łeba (obóz letni)

2007 – Sztutowo (obóz letni)

2008 – Jarosławiec (obóz letni)

2009 – Gdynia oraz Mazury           (obóz letni)

2010 rok pierwszy zimowy obóz w Żelazku koło Krakowa.

2010 – Mikoszewo (obóz letni)

2011 – Żelazko (obóz zimowy)

2011 – Swarzewo (obóz letni)

2012 – Kraków (obóz zimowy)

2012 – Bydlin (obóz letni)

2013 – Krasnobród (obóz zimowy)

2013 – Puławy (obóz letni)

2014 – Krzeszów (obóz zimowy)

2014 – Kraków (obóz letni)

2015 – Kraków (obóz zimowy)

2015 – Kwidzyn (obóz letni)

2016 – Sztutowo (obóz letni)

2017 – Władysławowo (obóz letni)

2018 – Gdynia (obóz letni)

2019 – Kraków (obóz letni)

2020 – Gdynia (obóz letni)

2021 – Krasnobród (obóz letni)

2022 – Ostrowo (obóz letni)

2023 – ? (obóz letni)

European Youth Orienteering Championships 2016 – Jarosław

2007 – Mistrzostwa Polski – Przemyśl

2009 – Grand Prix Polonia – Przemyśl

2010 – Grand Prix Polonia – Przeworsk

2013 – Mistrzostwa Polski – Pruchnik

2014 – Klubowe Mistrzostwa Polski – Helusz

2016 – Grand Prix Polonia – Jarosław

2016 – Puchar Twierdzy Przemyśl – Przemyśl

2018 – Klubowe Mistrzostwa Polski – Rzeszów, Lutoryż

2019 – Grand Prix Polonia – Boguchwała

2020 – Puchar Najmłodszych – Ulanów

2022 – Mistrzostwa Polski – Mielec

2023 – Klubowe Mistrzostwa Polski – Przemyśl